Ndërlidhjet

Vriten tetë ushtarë pakistanezë


Të paktën tetë ushtarë janë vrarë në një sulm vetëvrasës ndaj forcave të sigurisë në qendër të Islambadit, ka bërë të ditur policia pakistaneze.
Ky është sulmi i dytë vetëvrasës kundër ushtrisë në këtë vend brenda dy javësh.
Talibanët e Pakistanit janë kërcënuar këtë javë se do të kryejnë sulme të reja, para së gjithash në Islamabad, si përgjigje ndaj sulmeve raketore amerikane në pozicionet e talibanëve dhe pjestarëve të Al Kaidës në
veriperëndim të Pakistanit.
XS
SM
MD
LG