Ndërlidhjet

Obama përfundon vizitën në Turqi


Presidenti i SHBA-ve, Barak Obama, përfundon sot vizitën në Turqi me takimet që do t'i zhvillojë me liderët fetarë dhe me studentët në Stamboll.
Dje, Obama duke folur në parlamentin turk theksoi rolin e këtij vendi, i cili lidhë Evropën dhe Perëndimin. Në fund të vizitës së tij në Turqi, Obama do të qëndrojë sot bashkë me kryeministirin turk, Rexhep Taip Erdogan në Xhaminë Aja Sofia dhe në Xhaminë e Kaltër.
XS
SM
MD
LG