Ndërlidhjet

Tërmete të reja në Itali


Banorët e Akuilas, zonës së shkatërruar nga tërmeti ditë më parë, janë përballur gjatë natës me lëkundje të reja.

Tërmetet e natës së shkuar kanë qenë më të forta se lëkundjet që janë ndier pas tërmetit të fuqishëm mbi 9 ballë të shkallës Rihter.

Nga ky tërmet humbën jetën afro 300 persona dhe mijëra të tjerë kanë mbetur të pastrehë.

Dridhjet kanë shkaktuar panik në mesin e banorëve, të cilët aktualisht gjenden në çadra.
XS
SM
MD
LG