Ndërlidhjet

Kroacia refuzon ofertën e BE-së


Kroacia ka refuzuar ofertën e Bashkimit Evropian për të ndërmjetësuar ndërmjet Zagrebit dhe Lubjanës në kontestin kufitar që është duke e zhagitur fillimin e bisedimeve për anëtarësimin e këtij vendi në BE.
Gazeta "Jutarnji List" citon presidentin kroat Stjepan Mesiq të ketë thënë se oferta e BE-së nuk ka "asnjë kuptim".
Kroacia dhe Sllovenia janë në konflikt rreth një pjese te bregdetit Adriatik.
XS
SM
MD
LG