Ndërlidhjet

Clinton: Priten bisedime intensive


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, tha se pret që do të ketë "sesione intensive", kur presidentët e Afganistanit dhe Pakistanit do të arrijnë në Uashington, javën e ardhshme, për bisedimet tripalëshe lidhur me luftën kundër militantëve talibanë dhe për mënyrat e zhvillimit të këtij rajoni.

Shtëpia e Bardhë njoftoi se presidenti, Barack Obama, do të takohet ndaras dhe së bashku me presidentët Hamid Karzai (Afganistan) dhe Asif Ali Zardari (Pakistan).

Këto takime fillojnë të mërkurën.
XS
SM
MD
LG