Ndërlidhjet

Britania do të vazhdojë të mbështesë KosovënAmbasadori britanik në Kosovë, Ian Cameron Klif, ka shprehur përkrahjen e vendit të tij për Kosovën, duke theksuar se Londra do ta përkrah Kosovën në të gjitha fushat.

Ambasadori Klif i ka bërë këto komente gjatë një takimi me ministrin e Zhvillimit Ekonomik Besim Beqaj.

Beqaj ka falënderuar për përkrahjen që Britania i ka dhënë Kosovës, duke kërkuar përkrahje edhe ne proceset e lobimit për anëtarësim në BE dhe në organizmat tjerë evropian dhe ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG