Ndërlidhjet

Bill Klinton emërohet emisar i KB për Haitin


Kombet e Bashkuara kanë emëruar emisar special për Haitin ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara, Bill Klinton.

Sekretari gjeneral i OKB-së, Ban Ki Mun, tha se Klinton do të synojë të ndihmojë Haitin për të rimarrë vetën nga një seri e uraganeve shkatërruese dhe nga një paqëndrueshmëri afatgjate.

Gjatë një konference për media në Gjenevë, Ban tha se është shumë e rëndësishme që të ndihmohet ky shtet.
XS
SM
MD
LG