Ndërlidhjet

Mullen: Irani po i afrohet armës bërthamore


Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë amerikane, admirali Majk Mullen, tha se Irani po afrohet drejt zhvillimit të armës bërthamore.

Por admirali Mullen i tha televizionit ABC se goditja ushtarake ndaj programit do të kishte pasoja serioze të pabesueshme.

Prandaj, tha ai, Uashingtoni dhe aleatët duhet të punojnë që ta angazhojnë Iranin me diplomaci.

Admirali Mullen tha se Shtetet e Bashkuara do t’i qasen Iranit “me të gjitha opsionet në tavolinë”.
XS
SM
MD
LG