Ndërlidhjet

Selia e BE evakuohet nga alarmi i zjarrit


Komisioni Evropian u detyrua të evakuojë selinë e vet në Bruksel për shkak të një alarmi zjarri, vetëm disa ditë pasi ndërtesa u rihap pas zjarrit që e kaploi.

Alarmi i sotëm u dëgjua në fillim të konferencës për shtyp të kryetarit të Komisionit Evropian, Zhoze Manuel Barroso.

Nuk është e qartë nëse kishte shpërthyer zjarr në ndërtesën, ku ndodhen rreth 2 mijë zyrtarë dhe personel.
XS
SM
MD
LG