Ndërlidhjet

Uashington: Takohen Bajden dhe Ki-mun


Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-mun, nesër në Uashington, do të takohet me zëvendës presidentin e Shteteve të Bashkuara, Xhoe Bajden dhe me sekretarin e energjisë, Stiven Çen, kanë njoftuar njoftuar Kombet e Bashkuara.

Raportohet se në takimin me zotin Bajden, do të diskutohen çështjet globale. Zëvendës presidenti Bajden, poasa u kthye nga turneu, me ç’rast vizitoi Kosovën, Bosnjën, Serbinë dhe Libanin.
XS
SM
MD
LG