Ndërlidhjet

Kairo: Takohen Obama dhe Mubarak


Presidenti amerikan Barak Obama mbërriti në Egjipt ku u takua me presidentin Hosni MUbarak.

“Ne diskutuam situatën me Izraelin dhe palestinezët. Biseduam si të ecim përpara në mënyrë konstruktive për paqen dhe prosperitetin e të gjithë njerëzve në rajon”, tha presidenti amerikan.

“Unë i theksova presidentit Mubarak se Amerika është e përkushtuar të punojë me partneritet me vendet e rajonit, në mënyrë që të gjithë njerëzit të mund t’i ploitësojnë aspiratat e veta”, tha Obama.

Po sot, presidenti Obama do të mbajë në Kairo fjalimin e tij të shumëpritur drejtuar botës myslimane
XS
SM
MD
LG