Ndërlidhjet

Pekin: Nga zjarri në autobus vdiqën 24 vetë


Njëzet e katër vetë kanë humbur jetën dhe së paku 44 të tjerë janë lënduar nga shpërthimi i zjarrit në një autobus, në pjesën jugperëndimore të Kinës.

Mediat shtetërore kanë raportuar se incidenti ndodhi në qytetin Çengdu, kryeqytet i provincës Seçuan.

Nuk raportohet për shkaqet e zjarrit.
XS
SM
MD
LG