Ndërlidhjet

Vriten dy udhëheqës të militantëve në Pakistan


Armata e Pakistanit tha se në një sulm të militantëëve ndaj një konvoi qeveritar të të burgosurve, janë vrarë dy bashkëpunëtorë të Maulana Sufi Mohamad, klerik radikal, i cili e negocioi paqen e dështuar në veriperëndim të vendit ndërmjet talibanëve dhe Islamabadit.

Armata tha se zëvendësi dhe zëdhënësi i klerikut, Muhamad Alam dhe Amir Izat po udhëtonin të prangosur kur militantët e sulmuan autokolonën në provincën Veri-Perëndimore.

Një ushtar dhe pesë të tjerë janë plagosur në pusinë.
XS
SM
MD
LG