Ndërlidhjet

Kabul: Vritet komandanti dhe 16 talibanë të tjerë


Forcat amerikane thanë se kanë vrarë një komandant të luftës në Afganistan dhe 16 militantë të tjerë në një sulm ajror.

Ushtria tha se shënjestër e sulmit ajror ishte Mulla Mustafa, komandant i rreth 100 personave të armatosur në provincën perëndimore Gor.

Njoftimi thotë se komandanti “ishte takuar së fundi me liderët e lartë talibanë, dhe se kishte lidhje me pjesëtarët e Gardës Revolucionare Islamike të Iranit”.
XS
SM
MD
LG