Ndërlidhjet

Pekin: 16 të vdekur nga shpërthimi në fabrikë


Mediat zyrtare kineze njoftuan se 16 njerëz e kanë humbur jetën dhe dhjetra janë plagosur nga shpërthimi në një fabrikë në qytetin Gengjang në lindje të Kinës.

Agjencia e lajmeve Xinhua tha se shumica e të vdekurve janë punëtorë të fabrikës, por në mesin e të plagosurve ka edhe banorë lokalë.
XS
SM
MD
LG