Ndërlidhjet

Anulohen stërvitjet detare SHBA-Ukrainë


Stërvitjet ushtarake ndërmjet forcave amerikane dhe ukrainase të planifikuara për muajin korrik në Detin e Zi, janë anuluar.

Zëdhënësi i marinës së Ukrainës i tha AFP-së se manovrat janë anuluar pasi Parlamenti i Ukrainës ka dështuar të miratojë ligjin, i cili u lejon ardhjen e trupave të huaja në territorin ukrainas.

Stërvitjet në Krime janë mbajtur rregullisht prej vitit 1997.
XS
SM
MD
LG