Ndërlidhjet

Shkup: Arrin ndërmjetësuesi Nimic


Ndërmjetësuesi i Kombeve të Bashkuara për çështjen e emrit, Metju Nimic, arrin sot në Shkup, me ç’rast takohet me zyrtarët më të lartë të Maqedonisë.

Siç ka paralajmëruar zoti Nimic, gjatë vizitës në Shkup e pastaj në Athinë, ai do t’i shqyrtojë mundësitë për zgjidhje të shpejtë të mospajtimeve për emër ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë.
XS
SM
MD
LG