Ndërlidhjet

Irak: Vriten 6 njerëz


Autoritetet irakiane thonë se një person i armatosur ka sulmuar, të dielën mbrëma, një pikë kontrolli në Bagdad ku ka vrarë 5 njerëz.

Ato thonë se viktimat janë dy pjesëtarë të policisë dhe tre ushtarë.

Në qytetin Mosul, në veri të këtij vendi, sulmi me një bombë veture drejtuar një patrulle policore, nuk arriti cakun dhe, në vend të kësaj, la të vdekur një njeri 18 vjeçar dhe lëndoi 8 të tjerë.
XS
SM
MD
LG