Ndërlidhjet

Gjeorgjia tërhiqet nga BVP


Gjeorgjia do të përfundojë procesin e tërheqjes së plotë nga Bashkësia e vendeve të Pavaruara, grupimi që mbledh një pjesë të vendeve të dala pas shpërbërjes së ish Bashkimit Sovjetik.

Lajmi u bë i ditur nga zyrtarë të lartë të diplomacisë gjeorgjiane. Shkak i vendimit, që u morr në parim vitin e kaluar ishte lufta mes Rusisë e Gjeorgjisë.
Rusia e ka cilësuar hapin e Tbilisit si të nxituar dhe me pasoja negative për populin gjeorgjian.
XS
SM
MD
LG