Ndërlidhjet

Siri: Arriti kryeministri irakian, Nuri al-Maliki


Kryeministri i Irakut, Nuri al-Maliki, është në Damask të Sirisë për bisedime me presidentin Bashar al-Asad, lidhur me çështje të sigurisë dhe të ekonomisë.

Zoti al-Maliki pritet të kërkoj që Siria të ndihmoj në ndaljen e hyrjes së luftëtarëve të jashtëm në Irak.

Në Damask, poashtu, zyrtari i lartë i Irakut, kërkon që liderët fisnorë irakianë, që jetojnë në Siri, të kthehen në Irak.
XS
SM
MD
LG