Ndërlidhjet

Shpërthim në aeroportin e Kabulit


Një shpërthim i fuqishëm ka goditur aeroportin ndërkombëtar të Kabulit. Ende nuk ka informacione për viktima dhe as për shkallën e dëmeve materiale.
Sipas agjencisë Reuters shpërthimi është vepër e sulmuesve vetvrasës.

Aeroporti i Kabulit përdoret nga civilët, por dhe nga forcat ushtarake ndërkombëtare që gjenden në Afganistan.
XS
SM
MD
LG