Ndërlidhjet

Afganistan: 50 të vdekur nga luftimet


Reth 50 persona, në mesin e të cilëve ishin civilë, anëtarë të forcës së sigurisë dhe militantë janë vrarë gjatë bombardimeve dhe përleshjeve në pjesë të ndryshme të Afganistanit.

Raportohet dhe për pesë ushtarë amerikanë të vrarë gjatë luftimeve.

Ditët e fundit ka pasur luftime të shtuara mes forcave vendore e ndërkombëtare të sigurisë dhe militantëve në Afganistan.
XS
SM
MD
LG