Ndërlidhjet

Marrëveshje SHBA-Kosovë


Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu dhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Kristofer Dell do të nënshkruajnë të hënën një marrëveshje bashkëpunimi.

Marrëveshja parasheh ndihmën amerikane për zhvillimin e shtetit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG