Ndërlidhjet

Obama: Do ta godasim Al Kaidën kudo ku shfaqetPresidenti amerikan Barak Obama ka theksuar se Shtetet e Bashkuara mbeten të angazhuara në luftën kundër Al Kaidës. Ai shtoi se kërcënimi nga rrjeti terrorist vjen nga pjesë të ndryshme të botës ndaj dhe bashkëpunimi me vendet aleate është i rëndësishëm.

"Duhet të jetë e qartë se ne dhe partnerët tanë kemi dërguar një mesazh të pagabueshëm: do ta godasim Al Kaidën kudo ku zë rrënjë. Ne po zhvillojmë bashkëpunimin e po ngrejmë kapacitetet që të mos lejojmë Al Kaidën të zërë vend askund, në mënyrë që të mos jetë në gjendje të sulmojë Amerikën dhe vendet aleate”, tha presidenti Obama. Ai i bëri komentet gjatë vizitës në qendrën kundër terrorizmit në Uashington.
XS
SM
MD
LG