Ndërlidhjet

Obama vlerëson lart ligjin për klimënPresidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama tha se kalimi i legjislacionit për energjinë është kyç për suksesin e Amerikës në të ardhmen, dhe se ata që e kundërshtojnë po përdorin "pohime cinike" për ta penguar atë.

Ai i bëri këto komente në Institutin e Teknologjisë në Masaçusets.

Obama tha se e ardhmja e ekonomisë amerikane është e lidhur me mjedisin dhe i përshkroi inovacionet si kyçe për të ngritur në këmbë ekonominë.
XS
SM
MD
LG