Ndërlidhjet

Braun: Bler kandidat i vetëm i LondrësKryemnistri i Britanisë së Madhe, Gordon Braun, ka deklaruar se Toni Bler është “kandidati i vetëm i Londrës” për këtë funksion.
Braun ka hedhur poshtë spekulimet për Dejvid Milibendin si kandidat për ministër të jashtëm të BE-së, post që parashihet me Marrëveshjen e Lisbonës.

“Britania e Madhe ka vetëm një kandidat dhe ai është Toni Bler”, ka thënë Gordon Braun në një takim me gazetarët në Londër.
XS
SM
MD
LG