Ndërlidhjet

Polonia shënon viktimën e parë nga H1N1Një 37 vjeçar, i cili vdqi nga pneumonia ishte prekur nga virusi H1N1, njoftuan burimet mjekësore polake. Ai është dhe viktima e parë nga virusi H1N1, i njohur si gripi i derrave.

Deri tani në Poloni janë prekur 234 persona nga H1N1.

Kryeministri polak ka vendosur të mos blejë vaksina kundër këtij lloj gripi derisa të vërtetohet se ato janë të sigurta.
XS
SM
MD
LG