Ndërlidhjet

Ekonomia e Rusisë shënon rënie 12.2 %


Prodhimi industrial në Rusi ka shënuar rënie 12.2 për qind, kanë bërë të ditur autoritetet në Moskë.
Rusia është duke kaluar nëpër krizën më të rëndë në dekada për shkak të rënies së madhe nga viti i kaluar i çmimeve të naftës dhe gazit, që bëjnë shtyllën e ekonomisë së këtij vendi.
XS
SM
MD
LG