Ndërlidhjet

E dyshuara e Al Kaidës bojkoton gjykiminPakistanezja, e cila ishte stërvitur si shkencëtare në Shtetet e Bashkuara dhe që dyshohet se ka qenë operative e Al Kaidës, ka premtuar ta bojkotojë gjykimin e saj në janar në Nju Jork.

Afia Sidiki tha se ajo nuk planifikon të marrë pjesë në gjykimin e saj.

Sidiki përballet me akuza pasi autoritetet amerikane thanë se ajo ka marrë armën dhe ka hapur zjarr ndaj një stacioni policor në Afganistan në korrik, 2008.
XS
SM
MD
LG