Ndërlidhjet

Përmbytet anija, 21 të vdekur


Në përmbytjen e një anije në afërsi të ishullit Sumatra kanë vdekur 21 persona, ndërsa kanë shpëtuar më shumë se 200 të tjerë, bëjnë të ditur agjencitë e lajmeve.
“Druajmë se numri i viktimave mund të jetë më i lartë, sepse aksioni i shpëtimit ende po vazhdon”, ka deklaruar një zyrtar i Indonezisë.
Anija ishte përmbytur herët në mëngjes, në hapësirën ndërmjet Singaporit dhe Sumatrës. Aksidentin e kishte shkaktuar moti i keq.
XS
SM
MD
LG