Ndërlidhjet

Rusia mund t'i kontribuojë stabilitetit në AfganistanPresidenti i Rusisë Dimitri Medvedev tha se Rusia është e gatshme ta bëjë pjesën e saj të punës për të ndihmuar Shtetet e Bashkuara dhe Evropën që të arrijnë paqen në Afganistan.

“Ne jemi të gatshëm t’i mbështesim përpjekjet e partnerëve tanë...do të ketë kontribut nga ana jonë”, tha Medvedev në një konferencë për shtyp në Romë.

Medvedev tha se se Rusia është e gatshme të ndihmojë Afganistanin në përpjekjet e tij për të transformuar ekonominë, ushtrinë dhe forcat e policisë, por nuk dha detaje.
XS
SM
MD
LG