Ndërlidhjet

Traktati START skadon në mesnatëTraktati mes Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë për reduktimin e armatimit bërthamor START, zyrtarisht skadon sonte në mesnatë, por zyrtarët thonë se normativat kryesore do mbeten edhe në marrëveshjen e re për të cilën po punohet.

AP raportoi se as qeveria amerikane dhe as ajo ruse nuk parashohin ndonjë problem të sigurisë pas skadimit të traktatit nga viti 1991.
XS
SM
MD
LG