Ndërlidhjet

Egjipt: U ndeshën dy anije në lumin Nil


Zyrtarë të sigurisë në Egjipt thonë se nga ndeshja e dy anijeve në lumin Nil, në veri të këtij vendi, disa nga udhëtarët konsiderohen të zhdukur.

Zyrtarët kanë thënë se nuk është e qartë se sa njerëz ishin në anije, por dëshmitarët kanë raportuar për 50 dhe 60 udhëtarë.

Është bërë e ditur se 13 udhëtarë kanë shpëtuar nga ky incident, i cili ndodhi sot afër qytetit Rashid.
XS
SM
MD
LG