Ndërlidhjet

Limdal: Në Serbi janë dorëzuar mbetjet e 5 njerëzve


Autoritetet në Kosovë u kanë dorëzuar familjeve në Serbi mbetjet mortore të pesë serbëve, tha zëdhënësja e misionit EULEX, Karin Limdal.

“Zyra për të zhdukurit dhe për mjekësi ligjore i ka dorëzuar mbetjet e pesë njerëzve te familjet e tyre në Serbi, këtë javë”, i tha AFP-së, Karin Limdal.

Sipas saj, “dorëzimi është bërë në Merdare”.
XS
SM
MD
LG