Ndërlidhjet

Rumani: 20 vjet nga rënia e komunizmitRumania shënon sot 20-vjetorin e revolucionit që rrëzoi regjimin komunist të vendit.

Ceremonitë kryesore po mbahen në qytetin e Timishoarës, ku filloi revolucioni.

Pjesëmarrës në aktivitetet me këtë rast janë dhe ish-presidentët e parë pas rënies së komunizmit në Poloni e Hungari, përkatësisht Les Valesa dhe Matias Szuros.
XS
SM
MD
LG