Ndërlidhjet

Kinë: Zbulohet varreza e gjeneralit të famshëm KaoArkeologët kinezë kanë zbuluar një varrezë të madhe nga shekulli i tretë, për të cilën thonë se mund të jetë e Kao Kao.

Ai ishte politikan dhe gjeneral legjendar i famshëm në tërë Azinë Lindore për taktikat e tij makiaveliste.

Varreza, e cila u zbulua në një fshat afër qytetit të lashtë kinez Aniang, në provincën Henan, ka një epitaf me mbishkrim që i referohet gjeneralit Kao Kao.
XS
SM
MD
LG