Ndërlidhjet

SHBA i rrit ndihmat ushtarake dhe ekonomike JemenitShtetet e Bashkuara do ta rritin ndihmën ushtarake dhe ekonomike për Jemenin në vitin 2010 për t’i luftuar kërcënimet nga Al Kaida atje.

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Darbi Holladej i tha agjencisë AFP se ndihma amerikane pritet të rritet për 63 milionë dollarë në vitin fiskal 2010.
XS
SM
MD
LG