Ndërlidhjet

Shkodër: Përmbyten qindra shtëpi dhe banesa


Rreth 100 banesa rezultojnë të përmbytura në komunën e Ana Malit në zonën e Shkodrës nga vërshimet e shkaktuara nga reshjet e shiut që vazhdon të bie me intensitet.
Autoritetet vendore dhe forca të shumta të ushtrisë kanë urdhëruar evakuimin sa më të parë të banorëve nga kjo zonë.
Dje këtë zonë e vizitoi kryeministri Berisha me ç’rast bëri apel për evakuimin me çdo kusht të banorëve.
XS
SM
MD
LG