Ndërlidhjet

Informaticieni akuzohet për terrorizëmNjë ish programues kompjuterash në Toronto ka dalë para drejtësisë pasi organizonte sulme ndaj caqeve kanadeze.

Sharef Abdelhalem, 34 vjeçar, akuzohet për organizimin e komploteve për sulme me bombë ndaj bursës kanadeze, zyrave të shërbimeve të zbulimit dhe një baze ushtarake. Synimi i komploteve ishte tërheqja e trupave kanadeze nga Afganistani.
XS
SM
MD
LG