Ndërlidhjet

Shtëpia e Bardhë beson tek JemeniShtëpia e Bardhë ka shprehur besimin se presidenti i Jemenit, Ali Abdullah Saleh, ka vullnetin e duhur për të luftuar ekstremizmin.

Deklarata vjen pas pohimeve të presidentit të Jemenit se është i gatshëm të bisedojë me militantët e Al Kaidës që heqin dorë nga armët dhe nga dhuna.
XS
SM
MD
LG