Ndërlidhjet

Rusia akuzon Gjeorgjinë për aftësimin e islamistëveRusia tha se rebelët islamikë, që ndërmarrin sulme në Çeçeni, janë aftësuar në Gjeorgji.

Së fundi, Rusia ka përsëritur se aftësimi dhe fondet nga jashtë kanë ndikuar në rritjen e shkallës së dhunës në rajonin e Kaukazit të Veriut, në veçanti në Ingusheti, Çeçeni dhe në Dagestan.
XS
SM
MD
LG