Ndërlidhjet

Piratët morën shpërblesën më të madhe për një tankerPiratët somalezë sot kanë marrë shpërblesën më të madhe të paguar ndonjëherë.

Shpërblesa është lëshuar të dielën mbi një tanker që lundron nën flamurin grek, me 2 milionë fuçi naftë në të, transmeton Reuters duke u thirrur në piratët dhe zyrtarë e marinës.

Një fluturake e lëshoi shpërblesën që besohet të jetë prej 5.5 deri 7 milionë dollarë për të liruar tankerin, i cili u rrëmbye në nëntor afër arqipelagut të Sejsheleve në Oqeanin Indian.
XS
SM
MD
LG