Ndërlidhjet

Tuneli Rrëshen - Kalimash i kalueshëm në verë


Tuneli Rrëshen - Kalimash do të jetë i kalueshëm në verë, ka bërë të ditur Ela Ruci, zëdhënëse e kompanisë ndërtuese "Bechtel&Encha". Ruci ka thënë se kompania po punon në rifunksionalizimin e tunelit pas shembjeve që ndodhën në nëntor.
“Aktualisht në tunel punojnë 10 ekipe me 200 punëtorë dhe puna vazhdon paralelisht në të dy tubat e tunelit”, ka pohuar Ruci.
XS
SM
MD
LG