Ndërlidhjet

Piktura e rrallë e Pikasos shitet për 13 milion dollarëNjë kryevepër e Pikasos, e cila nuk ishte parë në publik për më shumë se katër dekada, është shitur në ankand për rreth 13 milionë dollarë.

Piktura “Tete de Femme(Jacqueline), portret i gruas së dytë të artistit spanjol, pritej të shitej për më pak se gjysma e çmimit që mori në ankandin në Londër.

Piktura e kompletuar në 1963, nuk ishte parë prej vitit 1967, dhe për afro 30 vjet ka qenë në të njëjtin kolekcion.
XS
SM
MD
LG