Ndërlidhjet

Shtyhet lëshimi i anijes kozmike EndeavourShërbimi hapësinor amerikan, NASA, ka shtyrë lëshimin në hapësirë të anijes kozmike Endeavour, për shkak të motit të papërshtatshëm.

Gjashtë astronatutët që do të flutojnë mëe Endeavour do të instalojnë dy struktura të reja në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar.
Misioni I Endeavor pritet të zgjasë 13 ditë.

Do të duhen dhe 5 fluturime të anijeve kozmike për të përmbyllur punimet në stacionin hapësinor.
XS
SM
MD
LG