Ndërlidhjet

Incidente dhune në Kaukazin e Veriut


Militantët qëlluan per vdekje dy persona, mes tyre dhe një polic. Ngjarja ndodhi në Ingusheti, pjesë e Kaukazit të veriut.
Sipas policisë ruse, dy personat vdiqën menjëherë, pasi u qëlluan nga një militant.

Sulmi i së dielës është më i fundit në valën e dhunës, që ka përfshirë Kaukazin e veriut.

Autoritetet ruse akuzojnë militantët islamikë për shtimin e dhunës.
XS
SM
MD
LG