Ndërlidhjet

Erdogan: Takimi me ushtrinë dhe presidentin - shumë i mirë


Kryeministri i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se takimi i tij me komandantin e forcave të armatosura dhe me presidentin, ku është diskutuar për raportet e tensionuara ndërmjet ushtrisë dhe qeverisë, ka kaluar “shumë mirë” kanë raportuar rrjetet televizive.

Në kumtesën nga ky takim, që është mbajtur pas arrestimit të zyrtarëve të lartë ushtarakë, të dyshuar për komplot për përmbysjen e qeverisë, është theksuar se problemet duhet të zgjidhen brenda ligjit.
XS
SM
MD
LG