Ndërlidhjet

Pakistan: Pesë të vrarë nga një sulm vetvrasësSë paku pesë persona, tre policë e dy civilë, nga të cilët një fëmijë, janë vrarë e mbi 20 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetvrasës. Incidenti ndodhi në veriperëndim të Pakistanit, jo larg nga kufiri afgan.

Nga sulmi u dëmtua dhe një xhami që gjendej pranë stacionit policor, që ishte dhe cak i sulmit. Deri tani askush nuk e ka marrë përsipër autorësinë e sulmit.
XS
SM
MD
LG