Ndërlidhjet

Krerët e Bosnjës dhe të Serbisë anullojnë bisedimetPresidentët e Bosnjës dhe ai i Serbisë morrën pjesë në një panair tregtar, që synon nxitjen e investimeve rajonale, por planet për bisedime dështuan.

Kreu i presidencës trepalëshe të Bosnjës, Harri Silajxhiç, tha se marrëdhëniet nuk mund të përmirësohen derisa të zgjidhen problemet me të arrestuarit për krime lufte dhe gjykimet e tyre.

Tadiçi nga ana e tij nuk dha sqarime për mos realizimin e bisedimeve.
XS
SM
MD
LG