Ndërlidhjet

Iran: Lutjet parandalojnë tërmetetLutjet dhe dhënja për bamirësi ndihmojnë në parandalimin e tërmeteve, deklaroi gjatë faljes në xhami, Ajatullah Ahmad Janati, një klerik iranian, mbështetës i regjimit. Agjencitë e lajmeve njoftojnë se disa orë pas thirrjes për lutje kundër tërmeteve, katër tërmete tronditën Iranin në pjesë të ndryshme.

Ditë më parë, një tjetër klerik iranian, Kazem Seidgi, fajësoi “gratë që nuk vishen thjesht” për tërmetet.
XS
SM
MD
LG